З кожним роком популярність Албанії зростає на нашому туристичному ринку. Ми як представник національного  туроператора TPG, який вже третій рік запускає чартерну програму до Албанії, хочемо розповісти вам чим ще , окрім пляжного відпочинку можна зайнятися в цій казковій країні.

            Національні парки Албанії розпростерлися від лагун на Адріатичному узбережжі до Вапнякових гір Дінарських Альп і водно-болотних угідь Великого і Малих Преспаскіх озер в транскордонному національному парку, який Албанія розділяє з Республікою Македонією та Грецією.

Албанія – гірська країна, близько 2/3 її території – пагорби або гори

         Найвищий пік, гора Кораби, на кордоні з Македонією, підноситься на висоті 2 751 м над рівнем моря. Скелі, які розділяють Адріатику від узбережжя Іонічного моря,  визнані одним з кращих місць на Балканах для парапланеризму. Інші види активного відпочинку також доступні в Албанії, такі як походи, трекінг, альпінізм, катання на гірських велосипедах, спостереження за птахами, риболовля, верхова їзда, катання на лижах і зимовий альпінізм. Безліч річок, які перетинають цю землю, за століття вирізали дивовижної краси каньйони, якими ви зможете насолодитися, пропливаючи повз них на плоту, каяку або каное.

Усюди по Албанії безстрашні дослідники знайдуть безліч великих печер.

               Професійні спелеологи і любителі не знайдуть безліч підземних печер, щоб їх підкорити. В околицях Шкодра є як мінімум 35 великих печер (всього 68), позначених як Національні природні пам'ятки.
Найлоступніша печера – Пельлумбаса близько Тирани – друга за величиною в Албанії, розташована в красивому каньйоні скарав на річці Ерцен.

               Засніжені альпійські вершини, пишні зелені долини, іскристі озера, водно-болотні угіддя, дика природа, традиційні села і різноманітний берег, що охоплює два моря – Адріатичне і Іонічне. В Албанії є всі потрібні інгредієнти, необхідні для розвитку туризму.

              Каякінг на річці Осум в південній частині Албанії близько Берат – це відмінне пригода. Цей річковий каньйон, який приблизно 17 км довгою, зробить ваш каякінг незабутнім. А сам Берат налічує понад 2400 років і знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Ви можете відвідати старий замок і насолодитися місцевою смачною кухнею.

У пошуках хижих птахів

             Упакуйте бінокль і їдьте в прибережні водно-болотні угіддя Караваста. Частина національного парку Divjake-Karavasta – лагуна – є самим західним місцем гніздування далматинського пелікана. Для подальшого спостереження за птахами відвідайте Кунео-Вайні, природний заповідник біля річки Дрині, де мешкають плямисті орли, колпіци і чаплі.

Прогуляйтеся по горах Грамос з Корс в Пёрмет і насолодитеся дивовижним краєвидом широких долин, річок і снігових вершин. Також спробуйте місцеві страви в ресторанах по шляху.

Майже 50 років Албанія перебувала під комуністичним правлінням. Хоча режим впав в 1990 році, багато хто з комуністичних пам'яток Тірани залишилися, в тому числі фрески і статуї в центрі міста; будинок, де жив Енвер Ходжа; Піраміда, збудована як його мавзолей. 

Досліджуйте стародавні археологічні пам'ятники

             Обов'язково подивіться цікаві археологічні пам'ятники, такі як покинутий давньогрецьке місто Аполлонія і римський амфітеатр в Дурресі. До Byllis може бути трохи складніше дістатися, але грецькі руїни, навколишні гори і види на долину річки Вьоше, роблять це місце гідним уваги. Також не забудьте відвідати покинуте місто Бутринт з археологічними руїнами, вік яких більше 2500 років.

             Досліджуйте добре збереглися османські міста Джірокастра і Берат з їх унікальною внутрішньою архітектурою і їх значними замками на вершині пагорба. Обидва з них були включені в список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Відвідайте чудові гори Албанії

          Двома районами з кращою інфраструктурою, з точки зору розміщення та путівників, є Албанські Альпи на крайній півночі і масив Томорр на південному сході. На відкритому повітрі в горах Албанії вас чекають походи, катання на лижах і гірських велосипедах.

Зустрітися з національним героєм Албанії в Круе.

          Заплануйте легку одноденну поїздку з Тірани в рідне місто албанського героя 15-го століття Скандербега. У стінах середньовічного замку знаходяться два цікаві музеї, присвячених албанським героям-аристократам. Відновлений османський базар недалеко від замку зосереджує в собі кращі сувенірні магазини Албанії.

Сплав на плоту по річках Албанії

             Маючи вражаючу мережу внутрішніх водних шляхів, Албанія володіє відмінними ресурсами і можливостями для рафтингу. Тут є маршрути як для новачків, так і для тих, хто любить адреналін.

Відправляйтеся на паром через озеро Коман

          Камери напоготові! Прокатаєтеся на поромі по нефритовим водам озера Коман. Цей дивовижний круїз почне ваше знайомство з північної Албанією. Озеро Коман, оточене з обох сторін зеленими високими скелями, називають ще албанської Норвегією за його найчистіші води красивого смарагдового кольору. Любителі дикої природи зможуть побачити пігмейськими бакланів, чапель і беркутів.

Насолоджуйтеся творами релігійного мистецтва

            У національних колекціях релігійного мистецтва в Тирані, Корчі і Бераті містяться чудові ікони, написані художником Онуфрієм в XVI столітті і його наступниками в XVIII і XIX століттях. Любителям більш сучасних робіт радимо відвідати Національний музей середньовічного мистецтва Корчі.

Розкрийте легенду про фортеці Розафа

            Ця фортеця біля міста Шкодер, побудована до римського завоювання, в останній раз використовувалася у військових цілях ще в 1913 році. Розафа була останньою завойованої Османською імперією фортецею в Албанії. Її змогли завоювати тільки в 1479 році. Народна легенда розповідає про те, що замок був названий на честь жінки, яка була замурована в стіну бастіону, як жертва і запорука того, що замок буде стояти століття.