Туреччина, Кіпр, Греція та Іспанія увійшли в топ країн за результатами першого етапу раннього бронювання 2018. Про це  свідчить дослідження компанії ANEX Tour. Повернення російських туристів на ринок Туреччини в значній мірі змінило ситуацію на ринку в порівнянні з 2016 роком. Все ж Анталійське узбережжя все одно залишається на піку попиту. Популярні готелі високого рівня стають недоступні для бронювання ближче до дати подорожі та в пік сезону. Туристи, які відпочивають за кордоном не перший рік, вже звикли, що кращі готелі необхідно бронювати заздалегідь.

               "Традиційно головний козир Туреччини – ціновий фактор. При виборі готелю для туристів також має значення розвинена інфраструктура – наявність дитячого клубу, водних гірок, анімації і т.д. Турецькі готельєри намагаються підтримувати високу якість. В цьому році після повної реновації відкрився цілий ряд готелів в преміум сегменті. 

               У число лідерів за результатами ранніх бронювань також увійшли Греція, Іспанія, Болгарія і Кіпр. Також популярними напрямками, які будуть ористуються успіхом у цьому сезоні – Чорногорія та Албанія.  У літньому сезоні 2018 року Чорногорія входить в число найбільш пріоритетних для українських туристів.