Після більш ніж двох десятиліть зусиль, спрямованих на виправлення нахилу Пізанської вежі, інженери впевнені: знаменита дзвіниця вирівнялась на чотири сантиметри, «омолодившись на два століття». Споруда має кращий структурний стан, ніж передбачалося.
Агентство новин ANSA цитує консультанта міжнародного комітету з моніторингу стану вежі. Хоча поступове відновлення нахилу є гарною новиною, загальне структурний стан архітектури залишається більш важливим питанням, яке потребує наукового підходу.
Пізанська вежа завжди нахилялася з моменту її будівництва в 1173 році, але серйозна загроза її стабільності виникла тільки в 19 столітті. Додавши доріжку поруч з пам’ятником, інженери ненавмисно змістили грунт під вежею. Цей, здавалося б, нешкідливий акт поступово привів до погіршення кута нахилу будівлі на кілька градусів. Італійський уряд сформувало комісію, щоб знайти спосіб запобігти подальшому падінню. У період з 1993 по 2001 рік міжнародна група експертів стабілізувала пам’ятник під керівництвом польського експерта, професора Мікеле Яміолковські. Виправлення нахилу на 45 сантиметрів обійшлося країні в 200 млн. Фунтів. Вежа 12-го століття була знову відкрита для публіки в 2001 році. Не пропустіть свій шанс зафіксувати унікальну структуру і зробити неперевершені комічні фото для Instagram. Запитуйте екскурсійні тури в менеджерів агенції, або обирайте на сайті онлайн.